Posty

Konkurs na imiona rozstrzygnięty

Obraz
Dziękuję za Wasze pomysły;) Wybieraliśmy spośród 8 imion; i tak żeby nikt nie poczuł się urażony, że jego pomysły nie przeszły, wybraliśmy po dwa imiona z propozycji. Mamy więc: Benia, Augusta, Plamkę i Angelę;) A teraz zgadnijcie, który jest który (zadanie dla bystrzaków;))

Spotkanie z językiem migowym

Obraz
W środę, 29 listopada mieliśmy spotkanie z panią Joanną Leśków, która pokazała nam i nauczyła kilku gestów w języku migowym. Uczyliśmy się migać swoje imię litera po literce, próbowaliśmy pokazywać zwroty grzecznościowe; przepraszam, proszę, dziękuję, dzień dobry... Nie doceniamy tego, że słyszymy... Uczymy się teraz, że zamiast krzyczeć i piszczeć w czasie przerwy- rozmawiamy... dla wielu uczniów jest to bardzo trudne...I nie pomaga tłumaczenie, że hałas uszkadza słuch, męczy, drażni, powoduje ból głowy czy trudnością z koncentracją. Chcą zachować dobry słuch na długie lata, może warto pokochać ciszę... Barbara Zegzuła

Dyskoteka, dyskoteka...

Obraz
Dyskoteka, dyskoteka, każdy z nas już na nią czeka... Jest muzyka i zabawa dyskoteka fajna sprawa! Ta dyskoteka była andrzejkowa. Każdy coś sobie wywróżył. Można było przebrać się w stroje typu: strój czarownicy, kota, wróżbitów, a także wyjątki dla chłopaków strój STAR WARS. Zabawa była udana. Marcelina Piasecka

List do Świętego Mikołaja

Obraz
Już niedługo dzień, który lubią wszyscy- nawet dorośli... to oczywiście mikołajki... Dzień, w którym możemy sami być Mikołajami, ale w cichości serca czekamy na tego prawdziwego Mikołaja... Będąc nastolatką, napisałam list do Mikołaja bo chciałam się przekonać, czy ten istnieje i odpisze na mój list...Ja już wiem, że istnieje... Dostałam nawet odpowiedź - niestety po angielsku... Poniżej zamieszczam ten list, który do dzisiaj przechowuję. Zachęcam wszystkich do pisania na kartce listu do Świętego Mikołaja. Najpiękniejsze opublikuję;) Myślę, że list mógłby rozpoczynać się od słów Kochany Święty Mikołaju .... Barbara Zegzuła

Projektujemy nasz dom

Obraz
Dzisiaj na technice projektowaliśmy nasz dom...wystarczyło kilka kartek, klej nożyczki i trochę kreatywności, a domy powstawały jak przysłowiowe grzyby po deszczu;) Jak tylko zapowiedziałam, że umieszczę prace na blogu, poziom staranności sięgnął nieba;) A oto efekt starać uczniów 3a.... Barbara Zegzuła

Okiem młodej dziennikarki;)

Obraz
23 listopada odwiedziła nas pielęgniarka szkolna pani Barbara Bobrowicz. Przypomniała nam o tym, że trzeba dbać o higienę osobistą. Jak dbać o włosy. Dlaczego cisza jest ważna, że warto co tydzień sprawdzać głowy. Jak czyścić wszy. Marcelina Piasecka

Koncert

Obraz
22 listopada odbył się koncert umuzykalniający pt "Jezioro łabędzie". Koncert trwał jedną godzinę lekcyjną. Marcelina Piasecka