Posty

Nasi szachiści

Obraz
24 maja odbył się w Spółdzielni Mieszkaniowej "Odrodzenie" Turniej szachowy organizowany przez pana Grzegorza Murawskiego, w którym wzięli uczniowie klas III naszej szkoły. Z naszej klasy do turnieju zostali wytypowani: Agata Paskal, Ola Mieluch, Nadia Sztonyk, Piotr Grześków, Waldek Błaszczak i Tomek Krzysztofik. Po wielu rozgrywkach, II miejsce w turnieju zajęła Ola Mieluch! Gratulujemy!  Na zdjęciu uczestnicy z naszej klasy  Barbara Zegzuła

Agata wyróżniona!

Obraz
W marcu b.r odbył się w naszej szkole międzynarodowy konkurs matematyczny "Kangur." Wzięli w nim udział również uczniowie z naszej klasy: Nicola Kuźmicz, Agata Paskal, Nadia Sztonyk, Tomasz Krzysztofik i Piotr Grześków. Wyróżnienie przyznawano powyżej 67,75 pkt. Otrzymała je Agata Paskal zdobywając 88,75 pkt. Gratulujemy! Barbara Zegzuła

Koncert umuzykalniający

Obraz
Za nami ostatni w tym roku szkolnym koncert umuzykalniajacy pt." Dzwony, dzwonki, dzwoneczki." Był to chyba najbardziej dynamiczny z koncertów. Gościliśmy trzech panów, którzy z wielką swobodą grali na przeróżnych dzwonkach. Jeden z panów podróżuje po świecie od 40 lat i w ten sposób zgromadził tak bogatą kolekcję. Na koniec koncertu, zaproszono uczniów do wspólnego grania... Zapraszam do obejrzenia zdjęć. Barbara Zegzuła

Pierwsza Komunia Święta

Obraz
Dzisiaj, 20 maja był szczególny dzień...dzieci po raz pierwszy przyjęły Komunię Świętą. Skorzystałam z zaproszenia i przyszłam, by razem z Wami uczestniczyć w tej uroczystości. Dziewczyny były przepiękne...przez te fryzury, byłyście nie do poznania ;) uśmiechnięte, po prostu piękne. Chłopców widziałam z nieco dalszej odległości, byli bardzo poważni i dostojni. Zachowaliście się jak na tę uroczystość przystało. Widziałam wiele wzruszeń i wiele radosnych twarzy... Nie udało mi się wszystkich sfotografować, ale tylko kilka osób-wybaczcie. Trochę było zamieszania... Przed wejściem do kościoła-Zuzia i Martyna Przed wejściem do kościoła -Emilka Przed wejściem- Julka   Dominika i Paulina  Agata Już po uroczystości-Marcelina Zuzia  Tomek  Piotr  Dominika Zuzia z prezentem (mieszka blisko mnie, to dlatego) Barbara Zegzuła

Mistrz ortografii wyłoniony

Obraz
Nadeszło długo oczekiwane rozstrzygnięcie konkursu na Mistrza ortografii. Konkurs trwał kilka miesięcy. Uczniowie pisali raz w miesiącu dyktando, nauczycielki w klasach trzecich dokonywały podsumowań, zliczały liczbę wyrazów napisanych poprawnie, przeliczały to na punkty. W wyniku tych mozolnych prac, z każdej klasy wyłoniłyśmy osobę, która tych błędów popełniała najmniej. W naszej klasie to była Marcelina Piasecka. Gratuluję! Mistrzyni Marcelina;) w towarzystwie Michała i Natalki Barbara Zegzuła

Uroczysta akademia

Obraz
Dzisiaj, 27 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji klasa VI b przygotowała akademię, na którą zaproszone były wszystkie klasy. Wcześniej zrobiliśmy flagi z papieru (pomogła nam mama Eryka- pani Dorota, która przygotowała nam materiały- dziękujemy;)) Barbara Zegzuła

Tydzień o uczuciach

Obraz
Tematyka jednego tygodnia poświęcona była uczuciom... Podczas takich tematów, można bardzo dużo ciekawych rzeczy dowiedzieć się o uczniach, poznać ich z innej strony. Ileż ciekawych przemyśleń mają dzieci, jakie refleksje... Jedne z zajęć kończyły się tym, że należało odrysować swoją dłoń, wyciąć ją, podpisać i podać innym, by wpisali miłe rzeczy o nas (takie głaski na gorsze dni). Dzieci zaskoczyły mnie, pytając dlaczego ja nie narysowałam swojej dłoni? Narysowałam, a one wpisywały mi głaski. Najbardziej rozbawił mnie wpis Waldka: "dobże pani uczy" (ale chyba nie ortografii;))) Barbara Zegzuła