Posty

Uroczysta akademia

Obraz
Dzisiaj, 27 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji klasa VI b przygotowała akademię, na którą zaproszone były wszystkie klasy. Wcześniej zrobiliśmy flagi z papieru (pomogła nam mama Eryka- pani Dorota, która przygotowała nam materiały- dziękujemy;)) Barbara Zegzuła

Tydzień o uczuciach

Obraz
Tematyka jednego tygodnia poświęcona była uczuciom... Podczas takich tematów, można bardzo dużo ciekawych rzeczy dowiedzieć się o uczniach, poznać ich z innej strony. Ileż ciekawych przemyśleń mają dzieci, jakie refleksje... Jedne z zajęć kończyły się tym, że należało odrysować swoją dłoń, wyciąć ją, podpisać i podać innym, by wpisali miłe rzeczy o nas (takie głaski na gorsze dni). Dzieci zaskoczyły mnie, pytając dlaczego ja nie narysowałam swojej dłoni? Narysowałam, a one wpisywały mi głaski. Najbardziej rozbawił mnie wpis Waldka: "dobże pani uczy" (ale chyba nie ortografii;))) Barbara Zegzuła

Dlaczego warto czytać?

Obraz
Nasza klasa podczas lekcji bibliotecznej wykonywała plakaty udowadniając, że czytanie może być pożyteczne, a nawet miłe;) Ku mojemu zaskoczeniu, prace te znalazły się na wystawie w holu szkoły. Milutko;) Kto rozpoznaje swoją pracę? Barbara Zegzuła

Quest, a po naszemu podchody;)

Obraz
17 kwietnia odbył się quest pt." Na kożuchowskich szlakach śladami niepodległej". Po drugiej lekcji odebraliśmy kopertę z zadaniami i wyruszyliśmy z mapą na poszukiwanie skarbu. Najpierw mieliśmy udać się na ulicę Wolności 21, gdzie było dla nas pierwsze zadanie. Trzeba było wykonać pajacyki. Kolejne zadania polegały na rozwiązaniu testu patriotycznego, rozwiązaniu zadania matematycznego i wypisaniu oznak wiosny, jakie widzieliśmy po drodze. Przy posterunku policji przypomnieliśmy sobie numery alarmowe i zadania policji. Przy Górce Cygańskiej układaliśmy puzzle. Na jednym z czterech obrazków, mieliśmy podpowiedź, gdzie jest ukryty skarb. Ułożyliśmy: kontur Polski, tekst hymnu narodowego, godło i budynek Urzędu Miejskiego w Kożuchowie. Dzieci bez trudu odgadły, że skarb ukryty jest właśnie w urzędzie. Tam odebraliśmy sakwę z czekoladowymi talarkami. Potem już spokojnie wróciliśmy do szkoły. Zabawa bardzo nam się podobała. Chętnie weźmiemy udział jeszcze raz  w takim przedsięw...

Po testach...

Obraz
11 i 12 kwietnia pisaliśmy testy kompetencji trzecioklasisty... Ufff, wysiłek bardzo duży, na długo trzeba było skupić uwagę, obszerny tekst do przeczytania, wiele pytań...ale daliśmy radę. Po takim trudzie musieliśmy odpocząć...A najlepiej wypoczywamy bawiąc się. Im więcej szaleństwa i ruchu, tym wracamy spokojniejsi... Barbara Zegzuła

Dyskoteka

Obraz
Lubimy się bawić... Kolejny raz spotkaliśmy się na klasowej dyskotece, a tam oprócz tańców, były też konkursy, a nawet pokazy akrobatyczne;) Każdy chciał być na zdjęciu, żeby oglądać się na blogu, tak więcej Wasze życzenie jest dla mnie rozkazem;) Barbara Zegzuła

Światowy Dzień Zespołu Downa

Obraz
21 marca to Światowy Dzień Zespołu Downa. Tego dnia odwiedziła nas pani Joanna Grześków, mama Piotra wraz ze swoją roczną córcią Michaliną. Z inicjatywy pani Asi odbyła się akcja mająca na celu uświadomienie dzieciom, że wśród nas żyją osoby z zespołem Downa i każda zasługuje na szacunek. Dzieci wykonały doświadczenie, które pokazało im, jakie napięcie mięśniowe mają dzieci z trisomią (w rękawicy narciarskiej próbowały zapisać swoje imię na tablicy) oraz jak trudno jest mówić, kiedy ma się za duży język. Do tego posłużyły żelki;) Wykonały także grzechotki, dzięki którym mogły przywitać się z Michaliną. Na znak jedności z osobami z zespołem Downa, dzieci ubrały dzisiaj dwie różne skarpetki. Chciałabym, żeby takie spotkania jak to dzisiejsze spowodowało, że wszystkie dzieci  w tej klasie nauczą się szanować każdą inność i staną zawsze w obronie osób słabszych. Ps. Dziękuję Erykowi, który na ten dzień przygotował prezentację o uczniach Szkoły Specjalnej w Nowej Soli. Pokazał w niej...